Pioneers in the industry, we offer road safety barriers and road barriers and safety from India.
₹ 2450 / Piece Get Latest Price
| Barrier Type | Plastic |
| Barrier Length | 1000 mm |
| Barrier Height | 800 mm |
| Application Area | Pedestrian, Parking, Road |
| Material | Plastic |
| Filling Medium | Water + Sand |
| Weight | 4 Kg |
| Brand | Alpha |
| Color | Red |
| Usage/Application | Road Safety |
| Purpose | Construction Sites |
Road safety barriers are protective structures designed to prevent accidents, control traffic, and safeguard pedestrians and vehicles. They are commonly used on highways, construction zones, bridges, and parking areas to minimize risks and enhance road safety.
₹ 2400 / Piece Get Latest Price
| Barrier Type | Plastic |
| Barrier Length | 1000 mm |
| Barrier Height | 800 mm |
| Material | Plastic |
| Filling Medium | Water + Sand |
| Application Area | City Road, Highway, Toll Plaza, Parking |
| Color | Red |
| Brand | Alpha |
| Made In India | Yes |
Features:
₹ 2450 / Piece Get Latest Price
| Barrier Type | Plastic |
| Barrier Length | 1000 mm |
| Barrier Height | 800 mm |
| Application Area | Road, Parking |
| Material | Plastic |
| Filling Medium | Water + Sand |
| Color | Red |
| Brand | Alpha |
| Made In India | Yes |
Ankit Gupta (Proprietor)
Amba Chem
1st Floor, T-565, Pragati Complex, Chamelian Road, Idgah Circle
New Delhi - 110006, Delhi, India