Prominent & Leading Manufacturer from New Delhi, we offer alpha road studs, abs road stud, abs reflective road stud, abs reflective road studs, abs reflective yellow road studs and road studs with hole.
₹ 68 / Piece Get Latest Price
| Material | ABS Body |
| Shape | Rectangular |
| Color | Yellow |
| Brand | Alpha |
| Usage/Application | Road |
| Size | 100X88X15 mm |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| type | Road studs |
| Delivery | Pan india |
Alpha Road Studs, also known as Raised Pavement Markers (RPMs) or Cat’s Eyes, are reflective safety markers used on roads to improve visibility, guide traffic, and enhance road safety, especially at night or in poor weather conditions. They are commonly used on highways, intersections, pedestrian crossings, and lane dividers to ensure drivers stay within their lanes.
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Type | Two Way Reflective |
| Material | ABS |
| Size | 100x88x15 mm |
| Product Type | Two Way Marker |
| Shape | Square |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Alpha |
Minimum order quantity: 500 Piece
ABS Road Stud, also known as Raised Pavement Markers (RPMs) or Cat’s Eyes, are reflective safety markers used on roads to improve visibility, guide traffic, and enhance road safety, especially at night or in poor weather conditions. They are commonly used on highways, intersections, pedestrian crossings, and lane dividers to ensure drivers stay within their lanes.
₹ 79 / Piece Get Latest Price
| Material | ABS |
| Color | Yellow |
| Brand | Alpha |
| Usage/Application | Road |
| Type | Two Way Reflector |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
ABS Reflective Road Stud, also known as Raised Pavement Markers (RPMs) or Cat’s Eyes, are reflective safety markers used on roads to improve visibility, guide traffic, and enhance road safety, especially at night or in poor weather conditions. They are commonly used on highways, intersections, pedestrian crossings, and lane dividers to ensure drivers stay within their lanes.
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Type | Two Way Reflective |
| Material | Plastic |
| Size | 100X88X15MM |
| Shape | Square |
| Color | Yellow |
| Capacity Load | 55 Ton |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Alpha |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
ABS Reflective Road Studs , also known as Raised Pavement Markers (RPMs) or Cat’s Eyes, are reflective safety markers used on roads to improve visibility, guide traffic, and enhance road safety, especially at night or in poor weather conditions. They are commonly used on highways, intersections, pedestrian crossings, and lane dividers to ensure drivers stay within their lanes.
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Type | Two Way Reflective |
| Size | 3mm |
| Shape | Rectangle |
| Color | Yellow |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Alpha |
ABS Reflective Yellow Road Studs, also known as Raised Pavement Markers (RPMs) or Cat’s Eyes, are reflective safety markers used on roads to improve visibility, guide traffic, and enhance road safety, especially at night or in poor weather conditions. They are commonly used on highways, intersections, pedestrian crossings, and lane dividers to ensure drivers stay within their lanes.
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Material | ABS |
| Usage/Application | Road |
| Product Type | Two Way Marker |
| Color | Yellow |
| Shape | Rectangular |
| Size | 100x88x15 mm |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Alpha |
Minimum order quantity: 500 Piece
Road Studs With Hole, also known as Raised Pavement Markers (RPMs) or Cat’s Eyes, are reflective safety markers used on roads to improve visibility, guide traffic, and enhance road safety, especially at night or in poor weather conditions. They are commonly used on highways, intersections, pedestrian crossings, and lane dividers to ensure drivers stay within their lanes.
Ankit Gupta (Proprietor)
Amba Chem
1st Floor, T-565, Pragati Complex, Chamelian Road, Idgah Circle
New Delhi - 110006, Delhi, India